Dezinfekcija 

Dezinfekcija (dezinfekavimas) – viena paklausiausių paslaugų mūsų klientų tarpe.  Reguliarus ir kokybiškas patalpų dezinfekavimas yra būtinas, norint užkirsti kelią įvairių bakterijų, virusų ir kitų nepageidaujamų mikroorganizmų atsiradimui ir (arba) plitimui. 

Kas yra dezinfekcija?

Dezinfekcija – daugelio arba visų mikroorganizmų, išskyrus kai kurias bakterijų sporas sunaikinimas aplinkoje fizinėmis ir cheminėmis priemonėmis. Tai kokybiškas kenkėjų, virusų, bakterijų naikinimo metodas, kurio metu ne tik išnaikinami nepageidaujami mikroorganizmai, bet ir jų sporos. Tai reiškia, kad nėra sporų – nėra mikrobų, bakterijų ir pan. 

Dezinfekuojant patalpas ir panašias vietas, bakterijos ir nepageidaujami mikroorganizmai gali būti naikinami naudojant chemines medžiagas, dezinfekantus, virinimo, kaitinimo, džiovinimo priemones, švitinant, atliekant ultragarso praktikas ir kt. 

Kada ir kodėl būtina dezinfekcija?

Įprastai dezinfekcijos paslaugos klientams yra reikalingas tuomet, kai namuose, komercinėse ar kitos paskirties patalpose atsiranda nepageidaujamų mikroorganizmų. Dezinfekcija skirstoma į du pagrindinius tipus – profilaktinė dezinfekcija ir židininė dezinfekcija. 

Kas yra profilaktinė dezinfekcija?

Profilaktinė dezinfekcija – tai patalpų dezinfekavimas, kuris atliekamas reguliariai. Profilaktinė dezinfekcija dažnu atveju yra kaip prevencinė priemonė, norint apsisaugoti nuo nepageidaujamų kenkėjų, virusų ir kitų mikroorganizmų. Profilaktinę dezinfekciją rekomenduojame atlikti reguliariai, kas tam tikrą laiko tarpą – taip jausitės saugiau ir užtikrintai, kad įvairioms bakterijoms plisti yra užkirsti visi keliai. 

Kas yra židininė dezinfekcija?

Židininė dezinfekcija nuo profilaktinės skiriasi tuo, kad dažniausiai židininė dezinfekcija atliekama pagal poreikį – tai reiškia, kad jei kažkurioje patalpoje ar kitoje vietoje atsirado nepageidaujamų kenkėjų ar virusų – kviečiami dezinfekcijos specialistai ir išnaikinami visi nepageidaujami “svečiai”. Ši dezinfekcija naudojama tik tada, tada reikia. 

Kokiais atvejais reikėtų užsakyti dezinfekavimo paslaugas? 

Tiek profilaktinė, tiek židininė dezinfekcija gali būti užsakoma įvairiausiais atvejais. Keletas situacijų pavyzdžių, kada rekomenduojame pasirūpinti dezinfekavimo paslaugomis:

  • norint prevenciškai apsisaugoti nuo įvairių virusų ir bakterijų (ypatingai aktualu šiuo metu, kai gyvename pandemijos amžiuje);
  • įvykus įvairioms buitinėms avarijoms: vandentiekio, kanalizacijos avarijoms ir pan. 
  • norint išdezinfekuoti patalpas, jei jose buvo įvairiomis virusinėmis ligomis užsikrėtusių žmonių ar gyvūnų (pvz.: COVID-19 ir kt.)
  • norint apsaugoti gyvūlius fermose ir ūkiuose nuo įvairių kenkėjų ir mikrobų;
  • norint užtikrinti nepriekaištingą švarą ir higieną verslo patalpose tiek darbuotojams, tiek klientams;
  • norint panaikinti kenkėjų paliktas bakterijas (pvz.: namuose buvo atsiradę pelių, tarakonų ar kt.).

Tai tik keletas dezinfekavimo atvejų pavyzdžių, tačiau jų gali būti kur kas daugiau. Jeigu svarstote, ar Jūsų atveju reikalingos dezinfekavimo paslaugos – susisiekite su Dezo.lt specialistais – pakonsultuosime, įvertinsime situaciją ir jeigu reikės – pasiūlysime tinkamą dezinfekcijos sprendimą. 

Kokias patalpas galima ir reikia dezinfekuoti? 

Švara ir higiena nepaprastai svarbu visose patalpose, kur buriasi žmonės, auginami gyvūnai. Todėl dezinfekcija gali ir turėtų reguliariai būti atliekama:

  • namuose, butuose, jų laiptinėse, ūkinėse patalpose ir pan.; 
  • komercinėse patalpose – biuruose, parduotuvėse ir kt.;
  • gamybos patalpose – cechuose, fabrikuose, sandėliuose ir kt.;
  • kitose patalpose kuriose nuolat buriasi žmonės ar gyvūnai. 

Ar dezinfekciją galima atlikti patiems savarankiškai? 

Visuomet rekomenduojame dezinfekavimo paslaugas patikėti savo darbą išmanantiems profeisonalams. Namuose savarankiškai galite reguliariai valyti paviršius ir palaikyti švarą bei tvarką. Tačiau profesionalios dezinfekcijos metu gali būti susiduriama su tikrai pavojingais virusais ir kitais mikroorganizmais, kenkėjais ir pan., tad norint sėkmingai, greitai ir patikimai susitvarkyti su šiomis problemomis – būtina specialistų pagalba ir konsultacijos. 

Be to, dezinfekavimo metu naudojamos specialios cheminės ir kitos dezinfekavimo priemonės, kurias reikia puikiai išmanyti, žinoti kuo skiriasi visos medžiagos ir kada kokią priemonę privaloma naudoti. Tai – labai atsakingas, kruopštus ir diskretiškas darbas. Tad saugiausiai kenkėjų naikinimą atlieka profilaktinių dezinfekcijos įmonių specialistai, turintys licenciją šiai veiklai ir suteikiantys atliktų darbų garantiją. Dezo.lt dezinfekavimo specialistų komanda – visuomet Jūsų paslaugoms. 

Susisiekite su Dezo.lt specialistų komanda – pasirūpinsime Jūsų patalpų švara ir saugumu
MB “Dezo paslaugos”

Tel. nr.: +370 6 108 5800
El. p. info@dezo.lt
Adresas: Olandų g. 10A-5, LT-01100, Vilnius