Blakės

Blakės
Last NameCimex lectularius
Colorreddish-brown
Lengthup to 4 to 5 mm long or the size of an apple seed.
Soundsvarius lectus
Digestive tractleo vitae varius tincidunt

Kaip atrodo blakės?

Lotyniškas pavadinimas: Cimex lectularius
Spalva: ruda/raudonai ruda
Dydis: užauga iki 4-8 mm ilgio, maždaug obuolio sėklos dydžio

Blakės – labai maži kenkėjai, kurie dažniausiai atsiranda namuose. Dažniausiai pasitaikančios blakės – patalinės blakės. Dėl savo plokščio ir mažo kūno šios blakės gali pasislėpti bet kur: pagalvėje, čiužinyje, balduose, elektros lizde, už tapetų­­ – todėl šiuos kenkėjus būna labai sunku pastebėti tiek dienos, tiek nakties metu. Blakės neskraido, o ropoja ir yra randamos tik tuose kambariuose, kur būna/miega žmonės.

Paprastai blakės tūno ne toliau 2-3 metrų nuo lovos ar vietos, kur dažnai sėdima ir kur yra maisto šaltinis. Pastebėjus blakes nedelsiant reikėtų imtis blakių naikinimo.

Kaip pastebėti, kad namuose atsirado blakių? 

Nors blakės mažos ir menkai pastebimos, yra keletas požymių, kaip galite atpažinti, ar Jūsų namuose ar kitose patalpose apsigyveno šie maži kenkėjai. 

  • Įkandimai ant kūno – raudonos spalvos taškelis su šviesiu apvadu ant odos, dažnai būna keli įkandimai vienoje vietoje, šias vietas taip pat niežti.
  • Nemaloniai saldus kvapas – tai blakių sukeliamas kvapas.
  • Įvairios dėmės: tamsios dėmės ant patalų ar maži kraujo lašiukai – tamsios dėmės tai blakių išmatos, o kraujas gali būti nuo nedidelių įkandimų Jums miegant nakties/dienos metu.
  • Galite netyčiomis pastebėti blakių odos likučius ar net pačias blakes.

Blakės taip pat ir kandžioja žmogų – dažniausiai įkandimai atsiranda žmogui miegant. Tačiau dauguma įkandimo nepajunta, nes jos įšvirkščia anestetikų ir kokias dešimt minučių gali netrukdomai siurbti kraują. Pasimaitinti  blakės mėgsta kas savaitę, bet be maisto gali išgyventi net iki metų – tad blakėms atsiradus Jūsų namuose, jos gali tapti labai ilgai gyvenančiu,nemaloniu ir nepageidaujamu svečiu. 

Ko bijo blakės? Kaip naikinti blakes?

Blakes paprastais buitiniais būdais galite naikinti ir patys – tam skirtos įvairios blakių naikinimo priemonės, tokios kaip blakių gaudyklės, dūminės šaškės ir kt.), tačiau toks blakių naikinimas – laikinas. Jeigu norite, kad blakės paliktų Jūsų namus – verčiau rinktis profesionalias blakių naikinimo paslaugas. Jausitės daug saugiau ir ramiau, žinodami, kad visus šiuos kenkėjus išnaikino savo darbą išmanantys kenkėjų naikinimo ir dezinfekcijos specialistai. 

Nėra pastebėta, kad patalinės blakės, kaip vabzdžiai, perneštų užkrečiamąsias ligas, tačiau įkandimo vietoje atsiranda niežulys,  bei patinsta oda. Be to, blakių įkandimo padariniai veikia žmogų ir psichologiškai – ima kankinti nemiga, atsiranda baimė kad jų yra visur. Būna, kad net išnaikinus blakes žmogus negali pamiršti, kad jos jau išnaikintos. Tad pastebėjus blakes – nedelsiant imkitės veiksmų ir susisiekite su Dezo.lt dezinfekavimo specialistais.