Širšės

Širšės
Lotiniškas pavadinimasVespa
Ilgis2.5 – 3.5 cm (European hornet, Adult, Female, Queen)
Spalvared
Garsai---
Digestive tract---

Širšės ir širšių naikinimas

Kaip atrodo širšės?

Lotyniškas pavadinimas: Vespa
Spalva: juodai geltona
Dydis: nuo 2,5 cm iki 3,5 cm

Širšės – varginantys, pavojingi ir įkyrūs vabzdžiai kenkėjai. Širšės užauga gana didelės, yra labai įkyrios ir prie žmogaus gali lįsti be jokios priežasties. Širšės kandžioja dažniau ir skaudžiau nei širšuolai ar bitės. Atsiradus širšėms ūkyje, namuose ir pan., širšių naikinimas yra būtinas, nes jos tikrai pavojingos – įkandimai yra labai skaudūs, o ypatingai širšių įgėlimai gali būti pavojingi žmonėms ar gyvūnams, turintiems alergiją širšių nuodams. Taip pat svarbu žinoti, kad širšės gali gelti ne vieną kartą (pvz.: bitės gelia tik vieną kartą). 

Kur dažniausiai įsikuria širšės? 

Širšės sukasi lizdus, kurie dažniausiai būna sunkiai pasiekiamose ir atokesnėse, tamsesnėse vietose. Pavyzdžiui – pastogėse, erdėvse tarp sienų, tarp medžių ar krūmų, jei yra lauko tualetai – gali būti net ir lauko tualetų pastogėse ir panašiai. Širšių lizdus patiems naikinti itin pavojinga – netinkamai pajudinus širšių lizdą įkandimų gali pasitaikyti labai daug ir labai skausmingų. Širšės yra agresyvūs vabzdžiai – pulti žmogų gali būriais.

Širšes taip pat labai vilioja maistas – saldėsiai, vaisiai, uogos, saldumynai, saldūs gėrimai ir pan. Širšių galite pamatyti ne tik namuose, kieme sėdint su draugais ar šeima ir vakarojant kokioje pavėsinėje ar terasoje, bet net ir miesto lauko kavinėje, jei saldus maistas ar gėrimai ilgai laikomi atvirai. 

Kaip pastebėti, kad šalia Jūsų įsikūrė širšės? 

Širšės yra dideli vabzdžiai, tad juos labai lengvai pastebėsite skraidant kieme, namuose ir kitur. Širšes taip pat atpažinsite iš gana garsaus dūzgesio. Kuo širšių daugiau, tuo dūzgesys gali būti garsesnis ir keliantis didelį diskomfortą, net ir baimę. Tad širšių naikinimas joms atsiradus – būtinas.

Širšių naikinimas: kaip apsisaugoti nuo širšių, kokios yra širšių naikinimo priemonės?

Širšių naikinimui ir jų atsiradimo prevencijai reikia ruoštis jau anksti pavasarį, nes pavasarį širšės bunda ir pradeda ieškoti vietų kur gali sukti lizdus. Ką galite padaryti patys savo jėgomis?

  • Prieš pradedant lauko darbus sode, darže, namo ar kitų erdvių kieme būtinai patikrinkite visas tamsesnes ir atokesnes pastatų, priestatų ir pan. kerteles.
  • Patikrinkite namų ir kt. patalpų, pastatų sienas ar grindyse, sienose, lubose ir pan. nėra plyšių, tarpų, skylių ir pan. Patalpos turi būti sandarios ir tvarkingos. 
  • Jeigu turite sodą, kiemą, daržą – galite pasodinti širšes kvapais erzinančių augalų, kaip pvz.: eukaliptų, čiobrelių, mėtų, pipirmėčių ir pan. Jeigu baiminatės, kad širšės gali skraidyti ir namuose, padėkite kur nors pipirmėčių ar mėtų eterinio aliejaus ar namuose pradėkite auginti šias žoleles vazonėliuose, laikant juos ant palangių. 

Patarimų kaip apsisaugoti nuo širšių galite rasti labai daug, tačiau širšės – labai žmogui pavojingi vabzdžiai, tad visuomet rekomenduojame širšių naikinimui kreiptis į Dezo.lt kenkėjų naikinimo specialistus.

Kaip išnaikinti širšes? Kokios yra širšių naikinimo priemonės?

Širšes naikinti labai labai sunku ir pavojinga. Jeigu kieme ar kažkur savo ūkio teritorijoje pamatėte, radote širšių lizdą ar kelis – jokių būdu patys jo nejudinkite ir nebandykite jo numušti. Tokiu būdu tik dar labiau supykdysite širšes ir galite sulaukti jų puolimo. 

Žmonėms su širšėmis reikia būti labai atsargiems, ypatingai, jei turite alergiją. Pamačius širšių lizdą – susisiekite su Dezo.lt kenkėjų naikinimo profesionalais. Esame patyrę širšių ir kitų kenkėjiškų vabzdžių naikinimo klausimais, tad tikrai profesionaliai patarsime ir padėsime visam laikui atsikratyti šių kenkėjų.